MAC 150B-12BD
- By MAC
- Part #: 150B-12BD
- 15 in stock and ready to ship
- Fast Delivery: Europe (1-3 days), USA (2-3 days)
- 24 Month Warranty included
- Same-Day Shipping Cutoff: 04:20:32
4 in stock
Immediate assistance
MAC Valve 150B-12BD
Product Description
MAC valve: 150B-12BD is a high-quality valve designed for VAC to 150 PSI applications. It operates at 240 V, 60Hz, and 220V, 50Hz, with a power consumption of 6.5 Watt.
Product Specifications
Description: MAC valve: 150B-12BD, VAC to 150 PSI, 240 V, 60Hz, 220V, 50Hz, 6,5 Watt
Product Label Info
Model Code / Product Markings: 150B-12BD
Label Info: 1, 150B-12BD, MOD: 201335, label Info: 2, MODEL, WIXOM, MI USA, LIEGE, BELGIUM, TAIPEI, TAIWAN MAC, 150B-12BD, VOLTS7HZ, 240/60, WATTS, 6.5, 220/50, MODIF, VAC TO, 150 PSI, CYL, CE, IN EX