NMB 09025SA-24N-EA00
- By NMB
- Part #: 09025SA-24N-EA00
Condition:
New
- 15 in stock and ready to ship
- Fast Delivery: Europe (1-3 days), USA (2-3 days)
- 24 Month Warranty included
- Same-Day Shipping Cutoff: 05:11:53
1 in stock
Secure Payments
Description
Axial fan: Specifications, Category: DC Axial Fans, Part Number: 09225SA-24N-EA-00, Frame Width: [mm]: 92, Frame Height: [mm], 92, Frame Depth: [mm], 25, Max. Air Flow: [CFM], 51.2, Max. Air Flow: [m3 per min], 1.45, Max. Static Pressure: [In H2O, 0.18, Max. Static Pressure: [Pa], 45, Fan Speed: [RPM], 3100, Noise [dB], 32, Life Expectancy: [L10], 60 degree C 40,000 Hours AA/E, Bearing Type: Ball Bearing, Nominal Voltage [V], 24, Operating Voltage: – Lower [V], 12, Operating Voltage – Upper [V], 26.4, Current [A], 0.08, Input Power: [W, 1.9, Mass [g], 95. <ul> <li>Axial fan: Specifications</li> <li>Category: DC Axial Fans</li> <li>Part Number: 09225SA-24N-EA-00</li> <li>Frame Width: 92mm</li> <li>Frame Height: 92mm</li> <li>Frame Depth: 25mm</li> <li>Max. Air Flow: 51.2 CFM</li> <li>Max. Air Flow: 1.45 m3 per min</li> <li>Max. Static Pressure: 0.18 In H2O</li> <li>Max. Static Pressure: 45 Pa</li> <li>Fan Speed: 3100 RPM</li> <li>Noise: 32 dB</li> <li>Life Expectancy: 40,000 Hours AA/E L10 at 60 degree C</li> <li>Bearing Type: Ball Bearing</li> <li>Nominal Voltage: 24V</li> <li>Operating Voltage – Lower: 12V</li> <li>Operating Voltage – Upper: 26.4V</li> <li>Current: 0.08A</li> <li>Input Power: 1.9W</li> <li>Mass: 95g</li> </ul><p><strong>09025SA-24N-EA00 NMB</strong> is a high-quality industrial fan suitable for various applications. It can be used in industries such as manufacturing, HVAC, and electronics to provide efficient cooling and ventilation. Purchase this reliable fan at spareparts2day for all your industrial needs.</p>