PHANTOM 11.600.1150B (11.600B)
- By PHANTOM
- Part #: 11.600.1150B (11.600B)
- 15 in stock and ready to ship
- Fast Delivery: Europe (1-3 days), USA (2-3 days)
- 24 Month Warranty included
- Same-Day Shipping Cutoff: Ships next business day
3 in stock
Immediate assistance
HM Tip Twist Drill Din 338 11.5 mm Blister Pack 11.600.1150B, Product Group: Twist Drills, Product Type: HM Tip Twist Drill Din 338 In Blister Packaging, Total Length (L1): 142 mm, Shaft Diameter (D2): 11.5 mm, Drill Diameter (D1): 11.5 mm, Spiral Length (L2): 94 mm, Alternative Supplier Article Number: 116001150B, Intrastat Cbs Code: 82075090, Product Classification: Tools – Machining Tools – Drills – Metal Drills
- Product Group: Twist Drills
- Product Type: HM Tip Twist Drill Din 338 In Blister Packaging
- Total Length (L1): 142 mm
- Shaft Diameter (D2): 11.5 mm
- Drill Diameter (D1): 11.5 mm
- Spiral Length (L2): 94 mm
- Alternative Supplier Article Number: 116001150B
- Intrastat Cbs Code: 82075090
- Product Classification: Tools – Machining Tools – Drills – Metal Drills
| Weight | 2,00 kg |
|---|---|
| Packing Quantity |
1 Unit(s) |
| Unit of Measure |
Unit(s) |
| brand | |
| Category |
Power and Machine Tools |
| Description |
HM Tip Twist Drill Din 338 11.5mm |