SCHNEIDER ELECTRIC ATV320U30N4B
- By SCHNEIDER ELECTRIC
- Part #: ATV320U30N4B
- This part qualifies for our Repair Service.
- 15 in stock and ready to ship
- Fast Delivery: Europe (1-3 days), USA (2-3 days)
- 24 Month Warranty included
- Same-Day Shipping Cutoff: 05:08:31
39 in stock
Immediate assistance
Schneider Electric Altivar 320 Variable Speed Drive
Description
Specifications
- Manufacturer: Schneider Electric
- Model: ATV320U30N4B
- Power Rating: 3.0 kW / 4.0 HP
- Input Voltage: 380-500V AC, 3-Phase
- Input Frequency: 50/60 Hz
- Output Current: 7.1 A
- Enclosure Rating: IP20
- Integrated Safety: Safe Torque Off (STO)
Label Info
- Model: ATV320U30N4B
- Power: 3kW / 3HP (Note: official datasheet specifies 4HP)
- Input: 380-500V, 11.1 A max, 50/60 Hz
- Output: 0-380/480V, 7.1 A, 0-599 Hz