SCHNEIDER ELECTRIC SD326DU25S2
- By SCHNEIDER ELECTRIC
- Part #: SD326DU25S2
- This part qualifies for our Repair Service.
- 15 in stock and ready to ship
- Fast Delivery: Europe (1-3 days), USA (2-3 days)
- 24 Month Warranty included
- Same-Day Shipping Cutoff: 08:47:54
1 in stock
Immediate assistance
Stepper Motor Drive
Product Description
Product Specifications
– Manufacturer: Schneider Electric
– Product Line: Lexium SD3 (Berger Lahr)
– Type: 3-phase stepper motor drive
– Model Number: SD326DU25S2
– Input Voltage: 115 / 230 VAC, single-phase
– Input Frequency: 50/60 Hz
– Output Phase Current: Up to 2.5 A (peak)